ru-Piepūšamo Sup Dēļu Konstrukcija

10.07.2022

Ļoti bieži daudzi mums jautā, kāda atšķirība ir sup dēļiem vieni maksā 200eur citi 1200, uz ko tad šoreiz mēģināsim atbildēt un apskatīsim galvenos konstrukciju veidus.

Pirmā konstrukcija ko varētu nosaukt ir tā saucamie baloni, nekam nederīgi Sup dēļi. Parasti tiek tirgoti būvmateriālu, vai interneta veikalos cenu līmenī līdz 300eur. Dēļi ir ar mazu celtspēju un šī informācija parasti tiek slēpta. Lietojot dēļi izliecas, kā banāni un bieži jāstāv ūdenī.  Domājams tur nav ko sīkāk apskatīt :) , jo šos gluži nevarētu nosaukt par sup dēļiem.

Otrā konstrukcija ir viena slāņa konstrukcijas sup dēļi. Šie dēļi ir visnotaļ izturīgi un derēs izklaidei uz ūdens, lielākoties gan ezeros. Šie sup dēļi ir ar viena slāņa PVC pārklājumu līdz ar ko dēļi ir vieglāk ievainojami. Dēļi parasti ir veidoti izmantojot karstuma laminēšanas tehnoloģiju, kas nu vairs nav nekāds jaunums sup dēļu tirgū . Dēļu mīnusi ir to izturība un tas kad laika gaitā sup dēlis var deformēties it sevišķi ja to turēs piepūstu. Plusi viennozīmīgi cena un sup dēļa svars. Šīs konstrukcijas dēļu cena parasti variē no 300-400eur. Šie dēļi ir vieglāki kā dubultās konstrukcijas dēļi, dēļu svars atšķirībā no dēļa izmēra parasti variē no 8-10kg.

Trešā un varētu teikt galvenā konstrukcija ir Dubultās konstrukcijas sup dēļi - Šī nu būtu interesantākā sup dēļu konstrukcija, ko izmanto praktiski visi ražotāji. Šīs konstrukcijas dēļu cena parasti variē no 400eur un uz augšu. Sup dēļi ir ar divu slāņu PVC pārklājumu. Dēļi ir izturīgi, parasti ar lielu kravnesību. Galvenais mīnuss ir to svars un cena. Dēļu svars atkarībā no izmēra parasti variē no 10 līdz 14kg. Lai mazinātu dēļu svaru lielākā daļa ražotāji izmanto karstuma laminēšanas tehnoloģiju. Dēļi ir izturīgi un piemēroti , gan atpūtai uz ūdens, gan tālākiem tūrisma braucieniem. Nu jau daudzu gadu garumā šis ir galvenais konstrukcijas veids starp visiem sup dēļiem.

Teiksim godīgi, lielākoties visi ražotāji izmanto vienu un to pašu tehnoloģiju, vienīgā atšķirība ir cena un ļoti bieži nākas maksāt tikai par vārdu. Protams ja gribi pazīmēties un kabata to atļauj par sup dēli var maksāt arī 1000eur. Bet ņem vērā par šo naudu tu saņemsi to pašu ķīniešu dropstich, kas veidots izmantojot karstuma laminēšanas tehnoloģiju, tikai ar brenda vārdu. Katrs ražotājs sauc savas tehnoloģijas dažādās burtu kombinācijās, bet sup dēļu pamatu, pamats visiem ir vienāds un lielākoties neatšķiras. Protams ir arī daži izņēmumi, kas mēģina iet citu ceļu, vai uzlabot jau esošo.

Un vēlreiz atgādinam, pirms dēļa iegādes palasiet atsauksmes, ja iespējams izmēģinat sup dēli uz ūdens. Un pats galvenais pirms pirkuma izvērtējat, kādam mērķim sup dēlis tiks iegādāts un vai jūs būsiet vienīgais kas ar to brauks.