ru-Atkāpties no principiem.

19.12.2020

Nekad nebūtu domājuši, kad mūsu preču piedāvājumu klāstā mēs iekļausim AquaMarina sup dēļus, bet ko lai saka tas ir noticis un no 2021. gada sezonas pamazām sāksim piedāvāt šos dēļus mūsu veikalā. Ja vēl vasarā, jūs man jautātu vai ir vērts iegādāties šos dēļus, atbilde viennozīmīgi būtu nē. Kas tad ir mainījies? Praktiski viss, sup dēļi ir krietni uzlaboti šajā sezonā. Ja 2020.gada Aqua Marina sup dēļiem nepievērsām uzmanību, tad nu jau varam teikt, kad dēļi ir mūsu intereses vērti 😊. Mazliet atskatoties atpakaļ, iepriekšējo sezonu dēļi bija visnotaļ vāji un to kravnesība neatbilda norādītajai, līdz ar ko, mūsu nostāja paliek nemainīga un iepriekšējo sezonu dēļiem neiesakam pievērst uzmanību. Salīdzinājumā ar šī gada modeļiem lielākā daļa sup dēļu bija īsāki, šaurāki un ar mazu kravnesību. 2021. Gadā gandrīz visi modeļi ir ieguvuši jaunu izskatu. Modeļu izmēri ir mainīti, tie ir kļuvuši platāki, garāki un tie ir ar lielāku kravnesību. Bet pats galvenais to cena ir palikusi nemainīga. Pamata modeļu klāstam ir pievienojies viens jauns modelis, kas domāts vieglākiem airētājiem aptuveni līdz 75kg un klāstā atgriezies arī Monster modelis kas bija izņemts 2020.gadā. Viss vairāk mūs interesē pirmās divas apaļo dēļu kategorijas, kuras arī tad iekļausim mūsu piedāvājumu klāstā. Protams būs arī divi izņēmumi, bet par to vēlāk.

Aqua Marina pamatā ir 3 galvenās sup kategorijas, Apaļie, jeb atpūtas klases dēļi. Ceļojuma tipa sup dēļi un Sacīkšu sup dēļi. Protams piedāvājumā ir arī ww dēļi un vindsērfing modeļi, daudzpersonu dēļi, bet tie nav mūsu interešu lokā līdz ar ko šoreiz tos neapskatīsim.


Apaļā tipa dēļi AquaMarina piedāvājumu klāstā, dalās divās apakš kategorijās pamata un uzlabotās, jeb advanced sērijas sup dēļi.

  • Pamata kategorijas apaļie sup dēļi .
  • Advanced, jeb uzlabotās versijas apaļie sup dēļi.

Pamata un uzlaboto versiju sup dēļiem atšķirības ir pa visam nelielas un lielākoties iesācējiem nebūs pat pamanāmas un liksies nebūtiskas. Gan pamata, gan uzlabotās(advanced) sērijas dēļu pamatā ir standarta dropstich, tāds pat ko izmanto lielākā daļa ražotāju. Vienīgā atšķirība konstrukcijā ir tā, kad uzlabotās sērijas sup dēļi ir aprīkoti ar papildu pvc lentu par dēļa perimetru, kas nodrošina sup dēļa papildus stingrību.

Nākošā un būtiskākā atšķirība ir mīkstais klājs. Pamata klases sup dēļiem, mīkstais klājs ir visnotaļ plāns un ar minimālu gropējumu, turpretī advanced sērijai ir 5mm klāja pārklājs ar izteiktu gropējumu un atspēriena balstu dēļa aizmugurē.

Pēdējā atšķirība ir pumpis, pamata sērijai pumpis ir ar mazāku tilpumu, līdz ar ko dēli ar šo pumpi būs grūtāk piepumpēt. Tur pretī uzlabotās sērijas dēļi ir aprīkoti ar kārtīgu 2.6l pumpi, vienīgais mīnuss uzlabotās sērijas pumpim ir tas, kad nav gaisa izpumpēšanas iespējas, kas ir pamata kategorijas pumpjiem.

Pamatā šie dēļi domāti izklaidei uz ūdens un paredzēti visnotaļ plašam lietotāju lokam. Ja esi iesācējs un meklē sup dēli, pamatā izklaidei, tad šie būs modeļi kam pievērst uzmanību, vismaz sešiem modeļiem no šīm abām klasēm. Jā joprojām neieteiktu skatīties uz diviem modeļiem. Gan Breeze, gan Coral joprojām varam ievietot bērniem domāto dēļu klasēs un nepiedāvāsim tos savā piedāvājumu klāstā, lai cik pievilcīga cena tiem arī nebūtu. Jā norādītā nestspēja abiem šiem dēļiem ir 100kg, bet tas nu galīgi nenozīmē, kad tiešām tas tā ir un pieredze rāda kad ļoti bieži šādu izmēru sup dēļi ir diezgan nelietojami, ne tikai Aqu Marina klāstā. Pērkot sup dēli vienmēr ir jāatceras tas, kad sup dēli mēs pērkam ne vienai vien sezonai un sup dēļa izmantošanas prioritātes var mainīties. Ja neesi bagāts švīts, kas var atļauties katru gadu nopirkt jaunu dēli tad tomēr ieteiktu paskatīties uz lielākiem dēliem, lai arī cik pievilcīga cena neliktos.

Touring sērijā ietilpst 2 modeļu dēļi, kas vairāk piemēroti ceļojumiem par upēm, garākiem ceļojumiem. Sup dēļu aprīkojums pamatā ir tāds pats kā advanced dēļiem, vienīgi atsaite ir atšķirīga un komplektā būs spirāltipa atsaite.


Atšķirībā no apaļā tipa sup dēļiem šie dēļi ir veidoti izmantojot divu kambaru tehnoloģiju tādu pašu kā izmantot Aztron. Ja godīgi tad mums ne visai patīk šī konstrukcija, bet cik cilvēku tik viedokļu. Jā dēļi ir stingri, bet dēļu piepumpēšana sagādā grūtības un tie ir ievērojami smagāki, kā standarta konstrukcijas dēļi, 2-3kg reizēm ir visnotaļ svarīgi, it sevišķi tālākos pārgājienos. Bet ja vēlies tiešām cietu dēli tad šī būs pareizā izvēle.

Race sērijā ietilpst 2 sup dēļi 12.6 un 14.0 izmērā. Tā kā neesam sportisti šo sēriju nekomentēsim 😊 un atstāsim profesionāļu ziņā. Noteikti pie plusiem var minēt, sup dēļa cena, kas ir vien 699eur, kas sacīkšu dēļiem ir retums, bet ko tur lai saka tā ir AquaMarina. Šie modeļi nav domāti iesācējiem un vajadzēs mazliet iemaņas, lai noturētos uz dēļa.

Katrā ziņā Aqua Marina ir spēruši lielu soli pareizajā virzienā un 2021. gada sezonai ir izveidojuši visnotaļ interesantu sup dēļu klāstu. Protams šie sup dēļi nav premium klases sup dēļi, bet tie vairs nav arī zemākās klases sup dēļi. Un pats galvenais to cena ir palikusi nemainīga, kā dēļ tie būs pieejami visnotaļ plašam lietotāju lokam. 

Tā kā ārā ir ziema un dēļus uz ūdens varēsim izmēģināt tikai pavasrī, vismaz pagaidām video apskatu neveidosim un iztiksim ar citu video apskatiem. Aqua Marinai tādu Youtube ir atrodami visai daudz :)