Jobe Sup dēļi 2020 gads, kas jauns?

2020-10-17

Update sezonas beigās.

Ko lai saka - lieliski dēļi, konstrukcija un aprīkojums, kā jau Jobe nav kur piesieties. Nomas sezonas beigās dēļi bez lielām lietojum pazīmēm. Mīnus gan Infinity seine, gan Neva mīkstais klājs, kas likās pa mazu.

       Mūsu rokās beidzot ir nonākuši daži no JobeSports 2020. gada sezonas SUP dēļiem - Jobe Infinity Seine 10.6 un Jobe Neva 12.6. Ja par Jobe Neva iepriekš esam jau dzirdējuši un to esam iepazinuši agrāk, tad Infinity Seine dēlis ir kas jauns. Nevar gan teikt, ka šis ir absolūts jaunums, jo dēlis ir balstīts uz populārākā "JobeSports Yara" sērijas dēļa konstrukciju. Infinity Seine dēlis ir daļa no JobeSports Infinity sērijas, kas īpaši paredzēta atpūtas laivu īpašniekiem. Sīkāk par sēriju varat uzzināt spiežot šeit.

Kas jauns? Nu it kā jau nekas daudz, bet kamēr citi ražotāji 2020. gada sezonā piedāvā novecojušu konstrukciju dēļus, izkrāsojot tos spilgtākās krāsās, JobeSports ir gājuši tālāk, attīstot un pilnveidojot SUP dēļu x-stitching konstrukciju, un padarot tos par vieniem no labākajiem tirgū. Jobe ir pilnveidojusi SUP dēļu izturību un celtspēju, bet tajā pašā laikā saglabājot to vieglumu. Šobrīd jobe piedāvātie dēļi ar dubulto konstrukciju ir vieglākie tirgū, kuriem kvalitātes ziņā nav konkurentu. Līdz ar ko JobeSports saviem dēļiem piedāvā trīs gadu garantiju.

Ja runājam par PSI, kas lielākoties uztrauc visus, tad šo dēļu ieteicamais spiediens ir 18-20psi, kas, mūsuprāt, ir visnotaļ pieņemams spiediens. Vispār jau par PSI laikam būtu jāuzraksta atsevišķs raksts, jo nez kāpēc ražotāji tieši izceļ PSI kā vienu no galvenajiem kvalitatīva dēļa rādītājiem, kas nebūt tā nav. Ir atsevišķi ražotāji, kas saviem dēļiem piešķir it kā pārdabiskas spējas izturēt 25 līdz 30 psi spiedienu. Bet vai jūs zināt, kāds spēks ir jāpielieto, lai dēlī iedzītu šādu spiedienu? Supošana būs pārvērtusies par murgu pirms jūs vēl nokļūsiet ūdenī, kā arī dēļi būs diezgan nelietojami pie mazāka spiediena. Protams, ja dēļu komplektā ir pieejams elektriskais vai div-kameru pumpis, tad šī nodarbe būs krietni atvieglotāka, bet, kā mēs zinām, tad tikai retais piedāvā šādu opciju dēļu standarta komplektācijā.

Nu tad tā - mazliet par pašiem dēļiem.

Kā jau iepriekš rakstīju, Jobe Infinity Seine 10.6 ir balstīts uz Yara konstrukciju un formu. Tipisks apaļās formas dēlis, stabils un viegli lietojams iesācējiem. Šis SUP dēlis ir visnotaļ universāls un būs piemērots dažādām ūdenstilpnēm, pamatā gan atpūtai uz ūdens. Lieliski piemērots ģimenēm ar bērniem, jo dēlis ir stabils un pieļauj kļūdas 😊 Dēļa izmērs ir 320x83x15cm ar nestspēju līdz 140 kg. Ar komplektā esošo pumpi, dēļa piepumpēšana aizņēma aptuveni 5minūtes.

Jobe Neva 2020. gada modelis ir balstīts uz tāda paša nosaukuma iepriekšējo gadu modeļiem. Galvenā atšķirība - uzlabota dēļa stingrība, plūdlīnija un palielināta dēļa celtspēja līdz 160 kg. Tajā pašā laikā dēļa svars ir saglabāts līdzšinējais - nieka 9 kg. Dēļa izmērs 382x76x15cm. Atšķirībā no Infinity un Yara sērijas, šis ir kārtīgs ceļojuma tipa SUP dēlis, kas galvenokārt paredzēts garākiem izbraucieniem. Dēļi der arī amatieru sacīkstēm. Ar komplektā esošo pumpi, dēļa piepumpēšana aizņēma aptuveni 6minūtes.

Redzot jauno krāsu pirmo reizi datora ekrānā, bijām mazliet skeptiski par tās izvēli, bet ieraugot SUP dēli dzīvē, domas mainījās. Dēļi izskatās lieliski un Jobe vēlreiz ir radījuši lielisku krāsu salikumu.

Kā jau ierasts Jobe SUP dēļi ir aprīkoti ar kvalitatīvu standarta aprīkojumu kurā ietilpst:

  • Stikla šķiedras airis ar plastikāta lāpstiņu. Tas ir veidots ar peldspēju - iekrītot ūdenī, tas uzreiz nenogrimst. Nepieciešamas aptuveni desmit minūtes, lai tas pamazām sāktu grimt.
  • 3 metru atsaite. Jobe atsaites ir tiešām kvalitatīvas. Tās, ko bijām izmantojuši nomā, sezonas beigās bija kā jaunas.
  • Pumpis - visnotaļ labs, un dēli ar to ir iespējams piepumpēt aptuveni 5 minūtēs, protams, pumpēšanas laiks ir visnotaļ atkarīgs no pumpētāja spējām.
  • ūdensizturīga soma, kas ir diezgan svarīgs ekipējuma veids, it sevišķi dodoties garākos izbraucienos.

Katrā ziņā, dēļi ir lieliski! Tiem nav nekā lieka, viss ir pārdomāts un savā vietā. Vienīgais mīnuss ir to cena, bet tomēr tā ir atbilstoša dēļu kvalitātei. Jebkurā gadījumā nevaram sagaidīt, kad tiksim notestēt tos uz ūdens. Bet nu tur vēl mazliet jāpaciešas...

P.S. Kamēr mūsu pusē ezerus klāj maza ledus kārtiņa, jums ir iespēja tikt pie šī komplekta par foršu iepazīšanās cenu, ja vēlies iegādāties vienu, vai otru apskata dēli raksti anneslaivas@inbox.lv.